עיסוי רפואי בתקופת הריון

בימים אלו אני חווה את אותם הדברים בהם נתקלתי לא מעט בשנים האחרונות כאשר טיפלתי בנשים בהריון. היום אני יודעת איך מרגיש הגב שכואב בעקבות הגדילה של הבטן קדימה ושינוי צורת ההליכה. אני מבינה מה זה לנסות למצוא תנוחה נוחה לישון בה ללא כאבים. אני מרגישה את הצורך בתרגילים לחיזוק השרירים, במתיחות ובפעילות גופנית. את הכל ידעתי ודיקלמתי. עכשיו אני מבינה. עכשיו האמפטיה הופכת להזדהות.

מי שלא סבלה אף פעם מכאבי גב, כאבי צוואר, כאבי רגלים וכיוצא בזה, ייתכן ותתקל בפעם הראשונה בכאבים מסוג זה בתקופת ההריון.
ומי שנתקלה בכאב כזה או אחר לפני ההריון, יש סיכוי טוב שהוא יחזור בהריון ובגדול...

מדובר בכאבים במערכת התנועה שכשמם כן הם- כואבים עד מגבילים אותנו כשאנחנו מניעות את הגוף בדרכים שונות. עם ההריון הגוף משתנה- הבטן גדלה, החזה גדל, המשקל עולה, מרכז הכובד עובר קדימה וכל הגוף מתארגן בהתאם. אנחנו יושבות, עומדות, שוכבות, הולכות - אחרת. היציבה כולה משתנה והגוף שהיה רגיל למשהו אחד צריך להתרגל למשהו אחר שלא מפסיק להשתנות מיום ליום. באופן כללי ספורט ופעילות גופנית יתרמו לגוף להשתחרר ולהסתגל לשינויים אך לא תמיד די בכך.

עיסוי רפואי בתקופת ההריון על ידי מטפל מוסמך לכך יכול להביא איתו הקלה בכאבים, מודעות ליציבה שלך ובעיקר להעניק לעצמך בתקופה שאת לא בהכרח חושבת על עצמך ולפני תקופה שבה תדאגי קודם כל לתינוקך ואולי אחר כך, אם יישאר זמן, גם לעצמך.
בטיפול המטופלת תהיה במספר תנוחות בינהן- ישיבה על כיסא, שכיבה על הצד, שכיבה על הגב בהתאם למטרת הטיפול ונוחות המטופלת. העבודה היא מרגיעה, מפנקת ועם זאת מתמקדת באיזורים הדואבים וגורמת להרפייתם. הטיפול נעשה באוירה נוחה ונעימה בה תוכלי להתנתק מהיומיום ולהרגיש את גופך רפוי ושלו.

כל אחת תרגיש את הכאב במקום אחר. הטיפול מותאם עבורך ובהתאם לצרכייך.
להרגיש טוב זה לא מותרות, זו חובתך על מנת שתוכלי לתת לעובר את כל הטוב שלו הוא זקוק.

אם את מעוניינת להעניק לעצמך ולרגיש טוב, את מוזמנת ליצור עימי קשר לקבל פרטים נוספים ולתאם תור. כי מי יכולה להבין אותך יותר מאישה במצבך.

חזור