בחירת טיפול ברפואה המשלימה

החלטתם לפנות לרפואה המשלימה לקבלת טיפול/ סידרת טיפולים, אך אינכם יודעים למי לפנות. זהו המדריך בשבילכם.

קודם כל עליכם להגדיר לעצמיכם את מטרת הטיפול- הרגעה, כאב אורטופדי, בעיות במע' פנימית כלשהי, איזון כללי, רגשי וכו'.

לאחר מכן כדאי שתדעו קצת על שיטות הטיפול העיקריות כמו- דיקור סיני, רפלקסולוגיה, עיסוי, הומאופטיה, שיאצו וכו', תוכלו לדעת לאיזו שיטה תתחברו ואולי תתאים לכם יותר לפי צורת הטיפול. למשל מי שנרתע ממחטים ייתכן ויעדיף טיפול מגע. מי שלא יכול שיגעו לו בכפות הרגליים אולי יעדיף טיפול אחר מרפלקסולוגיה וכד'.
לחילופין ניתן לקרוא ברשת בחיפוש מתאים על מטרת הטיפול שלכם ושיטת הטיפול בה חשבתם לטפל ולהתרשם מיעילות השיטה.

עכשיו נשאר לבחור את המטפל. נשמע פשוט? זה לא כל כך מורכב. קודם כל והכי הכי טוב יהיה לבקש המלצות מקרובים למטפלים (וגם לשיטה). כאן יהיה לכם סיכוי טוב לקבל מטפל טוב, אמין ומקצועי מכיוון שהשאיר על מי מקרוביכם רושם טוב. רצוי אף להריץ את שמו ברשת ולקרוא עליו עוד מידע, לבקר באתר או בדף עסקי בפייסבוק ולהתרשם.

ומה אם אין המלצה?
כאן המצב דורש בדיקה יותר מקיפה אבל יכול בהחלט להניב פירות נאים.
לכל תחום טיפול יש איגוד מקצועי אשר מטפלים שהוסמכו בבתי ספר מוכרים בלבד ועברו הכשרה מסויימת מוכרים כמטפלים מוסמכים ואף בחלק מהאיגודים יש מעמדות שונים על פי שנות הלימוד, שנות הוראה וכו'. מעל האיגוד קיימת הלשכה למקצועות בריאות משלימים שמאחדת את כל האיגודים וגם בה יש פנקס מטפלים ארצי של המטפלים המוכרים.

השלב הבא יהיה לבחור האם אני רוצה מטפל או מטפלת (אם יש העדפה), ולבחור על פי מיקום הקליניקה או איזור בו המטפל מקבל ביקורי בית.

משבחרתם מספר מטפלים לפי הסינון הנ"ל רצוי להריץ חיפוש ברשת ולקרוא קצת על כל אחד, לראות מה ההתמחויות של כל מטפל, אם קיים אתר או דף עסקי בפייסבוק ולהתרשם מהפעילות ומהמלצות שאולי תראו בדפים שונים.
בדרך כלל בשיחת טלפון ראשונה אתם מקבלים איזשהו רושם על מקצועיות המטפל וזו עוד דרך להמשך הסינון לקראת בחירת המטפל.

בהצלחה והעיקר שתרגישו טוב!

חזור